Dünya sıralamasında 165. Sırada olan Al Farabi Üniversitesi nde Tıp Fakültesi mevcut olup Kazakça , Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim vermektedir. Öğrenciler eğitim alacakları dili seçmekte özgürdür.
Al Farabi Üniversitesi misyonu, multidisipliner translasyonel biyomedikal araştırma alanlarında farklılaştırılmış mükemmellik ve yenilik, geliştirme ve uygulamaya odaklanarak en son araştırma temelli eğitim alanlarında bireylerin yaşamlarını derinlemesine ve sürekli iyileştirmektir. Üniversite stratejisi, kaynakları insan yaşam süresini ve kalitesini artırmayı amaçlayan kişiselleştirilmiş yaşam boyu sağlık yönetiminde çığır açan araştırmalara odaklamak ve uzmanlaşmaktır.

Al Farabi Üniversitesi Tıp Fakültesi stratejik hedefi, Kazakistan’dakiYaşam Bilimlerinde 1 numaralı uluslararası referans olmak için uluslararası araştırma ve eğitim topluluğuna katılmaktır. Al Farabi Üniversitesi Kazakistan, mühendislik, teknoloji ve doğa bilimlerindeki dünya liderleriyle işbirliği içinde proaktif multidisipliner çalışmalarla ufukları genişleten klinik tıbbın sağlam akademik temeli üzerinde geleceğin tıbbını geliştirmektedir.
Al Farabi Üniversitesi ,değişen ortamda etkin bir şekilde çalışabilen, lider olabilen ve zamanın zorluklarına cevap verebilen profesyoneller yetiştirmektedir.

Al Farabi Üniversitesi fiyat bilgisi için online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi Yaşam Bilimleri alanında küresel yetenek, bilgi ve teknolojileri yoğunlaştırmaktadır. Hedef model, multidisipliner eğitim, araştırma ve endüstri ile ortaklığa dengeli bir şekilde odaklanarak, sürdürülebilir dönüşümünü birinci sınıf bir üniversiteye yönlendirmekte ve Fiziksel ve dijital altyapıyı yeni nesil çevik dijital ortama entegre etmektedir.
Al Farabi Üniversitesi Tıp Eğitim İçeriği

Al Farabi Üniversitesi Tıp Eğitimi programları Türkiye ve Avrupa ile uyumlu olup, tıp fakültesi için eğitim 1, 2 ve 3. Sınıflarda anatomi ve başlangıç ​​tıp disiplinlerini 4,5 ve 6. uçak tıp eğitimi içermektedir. Temel ve premedikal ders, tıbbi uzmanlık alanlarının (Kimya, Fizik, Biyoloji, Anatomi, Histoloji, Fizyoloji, Mikrobiyoloji, Biyokimya, Bilişim, Patolojik Anatomi, Patofizyoloji, Farmakoloji, Hijyen) teorik temellerini içerir. Eğitimin ilk yıllarından itibaren öğrenci iletişimini öğrenmeye başlamaktadır.
Al Farabi Üniversitesi  Tıp Fakültesi öğrencileri Kazakistan devlet Hastaneleri ve devlet araştırma merkezlerinde stajlarını yapmaktadırlar

Al Farabi Üniversitesi fiyat bilgisi için online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir