Al Farabi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Al Farabi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi , Makine Mühendisliği , Ulaştırma Mühendisliği ve otomotiv, Malzeme Mühendisliği ana dalları ile öne çıkmaktadır.

Malzeme Mühendisliği Bölümü 1934 yılında Al Farabi Milli Üniversitesi ile birlikte Metalurji departmanı olarak kurulan malzeme bilimi bölümünün devamı olarak kurulmuştur. Bugün bölümün departmanları, ileriye dönük materyallerin geliştirilmesi ve bunların fiziksel ve kimyasal özellikleri üzerine araştırmalarla ilgilenmektedir. Bölümler, yeni teknolojiler, bunların yaratılması ve işlenmesi için bilimsel temeli oluşturur: lazer, plazma ve elektron ışını kaynağı, güçlendirme, kaplama, toz üretimi, amorf optik malzemeler, belirli özelliklere sahip hassas alaşımlar üzerinde çalışmalar , eğitim öğretim faaliyetleri yapılmaktadır.

Bölüm aşağıdaki departmanları içerir:

– Metalurji Teknolojileri 
– Malzeme Bilimi ve Teknolojisi 
– Kaynak ve Lazer Teknolojileri 
– Mikrosistem Ekipmanlarının Fiziği, Kimyası ve Teknolojisi
– Döküm Üretimi için Malzeme, Teknoloji ve Ekipman 
– Fonksiyonel Malzemeler ve Teknolojiler

Al Farabi Üniversitesi Fiyat Listesi buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Al Farabi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi ( Başlık )
Makine Mühendisliği Bölümü Orta Asya ve Rusya’nın önde gelen bilim adamları tarafından 1942 yılında kurulmuştur. Kurulmuştur. Al Farabi Üniversitesi Makine mühendisliği Fakültesi teorik mühendislik, mühendislik tasarımı, bilgisayar destekli makine mühendisliği, Mekatronik , makine ve üretim süreçlerinin otomasyonu, teknoloji ve yenilik yönetimi, endüstriyel, grafik ve bilgi tasarımından oluşmaktadır. 
Temel mühendislik uzmanlığı, Makine Mühendisliği Bölümü mezununun piyasada rekabetçi olmasına, belirli koşullara kolayca uyum sağlamasına, kurumsal merdiveni başarıyla tırmanmasına olanak tanır; yeni yüksek verimli makineler ve teknolojiler yaratmak, araştırmak ve piyasaya sürmek misyonlarıdır.

Bölüm aşağıdaki departmanları içerir:

– Makine Mühendisliği
– Mühendislik Araçları
– Makineler ve Metal Şekillendirme
– Ulaşım ve Teknoloji Sistemleri
– İnovasyon Tasarım Mühendisliği
– Bilgisayar Destekli Makine Mühendisliği
– Otomatik Makineler
– Makine Mühendisliği ve Tasarım
– Yapısal Malzemeler ve Malzeme Bilimi
– Mühendislik Grafikleri ve Tasarım
– Mekatronik ve Robotik

Al Farabi Üniversitesi Mühendislik Fakültelerinde eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Yabancı dil yeterliliği düşük olan öğrenciler fakülte eğitimleri öncesinde üniversite bünyesinde hazırlık sınıfı eğitimlerine katılma imkanına sahiptirler. Mühendislik hazırlık sınıflarında yabancı dil yanı sıra temel düzeyde matematik eğitimi de verilmektedir.

Al Farabi Üniversitesi Fiyat Listesi buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir